טיפים להקלה על השרירים לפי סוגי אימון

טיפים להקלה על השרירים לפי סוגי אימון

by admin, 27 אוגוסט 2018

בכדי לנהל אורח בריא הכולל שגרת אימונים על בסיס קבוע, חשוב לשמור על התנהלות נכונה בכדי שנמנע מפציעות לטווח הארוך. שגרת אימונים טובה משלבת אימונים אירוביים (כגון: ריצה, שחיה, אופניים, הליכות) ואנ-אירוביים הכוללת אימוני התנגדות (אימוני משקולות, גומיות או משקל גוף) בין אם אתם מתאמנים בשביל הכיף או מתכוננים לתחרות.

תומר אלראי, מאמן וספורטאי נבחרת ישראל באומנויות לחימה, מציג מספר טיפים להקלה על השרירים לפי סוג אימון.

בכדי להתמיד בתוכנית אימון, הכרחי לשלב תזונה בריאה ומסודרת, חימום נכון ותחזוקה נכונה לגוף לאחר האימון. חימום נכון, מתיחות ושימוש בתכשירי שיקום לאחר כל אימון מסייעים במניעת פציעות ודלקות בשריר.

שגרת האימונים שלי כוללת:

  • אימון כוח
  • אימון פונקציונאלי
  • אימוני לחימה
  • תחרויות
  1. אימוני כוח – אימונים אלו נועדו בעיקר לחזק את הגוף. לעיתים אנו עושים אימונים שעובדים על כל שרירי הגוף ולעיתים אנו מבצעים אימונים שמתמקדים בחלקי גוף ספציפיים. אימוני כוח כדוגמת, סקווטים, לחיצות חזה, מתח, לחיצות כתף ותרגילי בטן, מעמיסים על השרירים. לפני או אחרי האימון, אני נוהג להשתמש בקרם לשיקום השרירים כדוגמת פרסקינדול אקטיב ג'ל או אקטיב ספריי בעל האפקט הכפול של קירור וחימום, להקלה מיידית על כאב מקומי. אם יש חלק שנתפס מאוד בשל אימון שנעשה בעצימות גבוהה, כדאי להשתמש בפרסקינדול אקטיב פאטץ' שמכיל 5 יחידות של מדבקות שניתן להניח על החלק התפוס בגוף להקלה במקרים של פציעות ספורט, קרעים בשרירים, מאמץ, נקעים וחבלות.
  1. אימונים פונקציונאלים – אנחנו מבצעים בין 2-3 פעמים בשבוע אימוני כוח פונקציונליים ביחידת אימון נוספת או ישר לאחר האימון. האימונים כוללים כוח מתפרץ, עבודת רגליים נקודתית, תרגילי יציבה והמון עבודה על משיכות ואחיזות בכדי לחזק את הידיים. לאחר כל אימון כזה, אנחנו מבצעים מתיחות רלוונטיות לקבוצת שרירים שעבדנו עליה באותו אימון. באימון האחרון של השבוע אנחנו עושים אמבטיית קרח בכדי להקל על השרירים היות וכאשר האימונים עצימים, יש סיכון גבוה יותר לחבלות. בכדי למנוע פציעה ממושכת, כדאי לקרר את האזור בעזרת פרסקינדול קול ג'ל בעל אפקט קירור מתמשך במקרים של נקעים, חבלות ומכות יבשות. כדי להגיע לאזורים רחוקים יותר, אני משתמש בפרסקינדול קול ג'ל ספריי.
  2. אימוני לחימה – כחלק משגרת האימונים לאחר החימום, מבצעים כ-20-30 דקות של עבודה טכנית ולאחריה מתחילים כ-45-60 דקות של קרבות שנעים בין 3-8 דקות כל סיבוב. קרבות אלו דורשים מאמץ של השריר אך גם סיבולת ולכן בכדי למנוע נזק לשרירים מומלץ להקפיד על חימום ספציפי לשרירים, גמישות, ועבודה על טווח התנועה בעיקר באזור הכתפיים והאגן. בתחילה או במהלך אימון, מומלץ להשתמש בפרסקינדול אקטיב ג'ל להקלה על שרירים תפוסים וכאבי פרקים.
  3. תחרויות – למי שמשתתף בתחרויות, נהוג להתחרות בין פעם לפעמיים בחודש. התחרות בדרך כלל אורכת כיום שלם שמתחיל מהבוקר ומסתיים בערב. כדאי להשתמש בפרסקינדול אקטיב ג'ל או אקטיב ספריי בכדי לשמור על הגוף במיטבו ולמנוע התכווצויות בשרירים. במידה ויש חבלה באחד המפרקים, כדאי להשתמש בפרסקינדול קול ג'ל המשמר את אפקט הקירור באזורים הכואבים.
pclose

מלאו פרטים ונחזור
אליכם בהקדם